Jesteś tutaj: Home » Austria » Największe atrakcje Górnej Austrii, czyli co nas czeka na miejscu

Największe atrakcje Górnej Austrii, czyli co nas czeka na miejscu

 Austria na letni urlop? Jak znalazł. Zobacz dlaczego.

Górna Austria to dla wielu polskich turystów teren jeszcze nieodkryty, a przecież ma wszystko, czego podczas urlopu potrzeba. Do tego: łatwy dojazd, niewielka odległość oraz dobry stosunek ceny usług do ich jakości – wypoczynek w tym regionie na pewno nie nadweręży naszych funduszy.

 Urlop w mieście?

klein 20150723_Hoehenrausch_Linz

Linz, stolica Górnej Austrii to jedno z najbardziej innowacyjnych miast na świecie. Kultura, natura i gospodarka tworzą tu wyjątkową mieszankę. Najlepiej o tym świadczy wyróżnienie tytułem UNESCO City of Media Arts. To również tutaj mieści się tzw. Muzeum Przyszłości – Ars Electronica Center, miejsce w pełni naszpikowane nową technologią. Każdego lata w centrum Linz wyrasta również tzw.  Höhenrausch – wyjątkowa drewniana instalacją nad dachami miasta, z której rozpościera się widok na Linz i okolice.

Nad wodą?

00000033147-ball-spielen-im-weissensee-oesterreich-werbung-Peter Podpera

Górna Austria to również miejsce dla tych, którzy na urlopie chcą uciec od zgiełku miasta. Rejs statkiem, nurkowanie, kitsurfing, narty wodne, wakeborad czy po prostu łowienie ryb – możliwości jest wiele. Jeziora Traunsee i Attersee od lat przyciągają wielbicieli sportów wodnych. Nad Attersee spotkać można profesjonalnych nurków – to w końcu ich mekka – ale również wielbicieli mniej profesjonalnego nurkowania z maską i okularami.

Czym byłby urlop bez dobrego jedzenia po całym dniu aktywności, bez wygodnego noclegu i szczerej austriackiej gościnności? W regionie Traunsee jest około 250 obiektów noclegowych, których gospodarze stają na głowie, by zapewnić swoim gościom udany pobyt. Kto z nas nie marzy o kolacji na pomoście i noclegu w domku nad samym brzegiem jeziora? Niech zachętą będzie chociażby to, że letnie miesiące spędzał tu Gustav Klimt i to właśnie Attersee stało się tematem jego najsłynniejszych pejzaży.

W górach?

grossglockner-park-narodowy-hohe-tauern--oesterreich-werbung-peter-podpera

W regionie Dachstein Salzkammergut znajdziemy piesze szlaki i trasy rowerowe o każdym stopniu trudności. U podnóża Krippensteinu na miłośników dwóch kółek czeka nowa Bike Arena Obertraun. Zwolennicy jazdy rekreacyjnej chętnie wybierają szlak „Ostuferradweg” biegnący wokół jeziora Hallstättersee, a miłośnicy wędrówek wyprawę do platformy widokowej „5Fingers“ .

Na tych, którzy zapragną zażyć odrobiny kultury i tradycji czeka okoliczne Halstatt – miasto wyróżnione na światowej Liście Dziedzictwa UNESCO, z przymrużeniem oka nazywane małym miastem z wielką historią – dziś zresztą najczęściej fotografowane przez turystów odwiedzających Austrię.

Oj, będzie co robić!